هنر

چگونه ابروی مشتری را برداریم؟ – آموزش اصلاح ابرو

پیرایش ابرو یا اصلاح ابرو با وسایلی از جمله تیغ ، موچین ، منقاش ، قیچی ، وکس و بند انداختن انجام می شود . در این مقاله با این روش ها آشنا می شویم.

زوایای ابرو و چشم

تعریف زاویه ابرو

قوس و حالت ابرو زاویه ابرو را مشخص می‌کند‌. شروع زاویه ابرو از ابتدای نقطه تلاقی اول و اوج آن در نقطه تلاقی دوم است بعد از آن در دنباله ابرو محو می‌گردد، زیرا ابرو دو جهت دارد: یکی را روی ابرو ایجاد می‌کنید و یکی را زیر ابرو.

زوایای چشم

چشم دارای دو زاویه می‌باشد، که می‌توان برای فرم دادن به ابرو از آن‌ها کمک گرفت که شامل زاویه داخلی چشم که از گوشه داخلی با زاویه ۹۰ درجه به انتهای حد سر از ابرو و زاویه خارجی چشم ک با زاویه ۱۳۵ درجه ابتدای سر حد ابرو مشخص می‌شود، هستند.
از گوشه خارجی چشم با تشکیل زاویه ۹۰ درجه کوتاه‌ترین حد دنباله ابرو مشخص می‌شود.
برای تشخیص زوایا در گوشه داخلی و خارجی چشم از خط‌‌ کش و گونیای کاغذی نیز می‌توان استفاده نمود.

 

مواد مصرفی و ابزار کار برای اصلاح ابرو

دستکش، ماسک، کرم ضدالتهاب، صندلی کار، آینه، موچین به دو صورت (انبری و قیچی)، قیچی ابرو، برس ابرو، پنبه (پد)، الکل، نخ بند، مداد ابرو، پیش بند و تل.

موچین

در زمان اصلاح ابرو ، برای حفظ کمان ابروها، اکثر سالن‏های زیبایی بجای اپیلاسیون با بندزدن، از موچین برای برداشتن ابروها استفاده می‎کنند.
موچین در شکل و اندازه‎های مختلف در بازار یافت می‎شود ولی متداول‌ترین آن‎ها قیچی و انبری می‌باشد. اکثر موچین‎ها حدود 8 سانت طول دارند و طوری طراحی شده‎اند که بتوانند به راحتی و بدون آسیب رساندن به پوستتان، از آنها استفاده کنید. بعضی از موچین‌ها مجهز به نور هستندکه با روشن کردا آن خط ابرو بهتر دیده می‌شود. موچین چون قابل کنترل است برای برداشتن مو راحت‎ترمی‎باشد. موچین به شکل انبری و قیچی سرکج برای برداشتن موهای زائد و اضافی ابرو مناسب هستند، زیرا نوک پهنی داشته و مقدار موی بیشتری را برمی‌دارند.
موچین‎‎ها، مانند هر وسیله‏ ی دیگری که می‎خرید، به مرور زمان و با استفادی‎ مکرر، کارایی خودشان را از دست می‌دهند. نوک موچین بسیار حساس است اگر از آن جز برای برداشتن ابرواستفاده کنید ممکن است نوک آن شل شده و غیرقابل استفاده شود. برای جلوگیری از این کاربهتر است هنگامی که از موچین استفاده نمی‏کنید، آن را به طور افقی روی یک پارچه‎ی نرم بگذارید.

 

قیچی ابرو

برای اصلاح ابرو ، قیچی ابرو در مدل های مختلف داری تیغه نازک،متوسط، کلفت، می باشد. به طور کلی قیچی را انتخاب کنید که کوچک و سبک باشد و نوک آن صاف بوده تا راحت تر بتوانید روی خط ابرو قیچی کرده و فرم دهید.
حتما قبل از استفاده نوک قیچی و موچین را با پنبه آغشته به الکل ضدعفونی کنید.

 

تیغ

از تیغ ها برای برداشتن پرزهای دور ابرو استفاده می شود. توجه داشته باشید که بای از تیغ یک بار مصرف استفاده نمایید.

برس ابرو

برس ابرو باید نه خیلی زبر و نه خیلی نرمباشد تا بتوان از آنبرای شانه کردن ابرو استفاده نمود.

 

آماده سازی مشتری و ضدعفونی ابزار کار برای اصلاح ابرو

دست ها را بشویید و مشتری راروی صندلی که تکیه گاه بر سر دارد بنشانید صندلی را در حالت نیمه خوابیده قرار داده تا هم شما و هم مشتری احساس راحتی و آرامش داشته باشد.
دور چشم را با لوسیون ضدعفونی کننده ملایم تمیز کنیدو با دستکش یکبارمصرف کار خود را شروع کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه صورت مشتری را اصلاح کنیم؟ – آموزش بند انداختن

تمیزکردن ابرو با توجه به تقسیم بندی آن (بند و موچین)

ابتدا با شانه ابرو یا برس ابرو، ابرو را در خلاف رویش ابرو شانه نموده و موهای بلند را قیچی کنید و با موچین از پل بینی که نسبت به قسمت های دیگر ابرو از حساسیت کمتری برخوردار است شروع کرده و با پنبه نوک موچین را تمیز کنید. توجه کنید موها را با دقت بردارید تا پوست زیر ابرو کنده نشود. موهای زیر ابرو را از دم ابرو شروع به برداشتن کنید. بهتر است برای حالت دادن ابرو، بیشتر زیر ابرو برداشته شود تا ابرو حالت طبیعی داشته باشد. برای کسانی که نمی خواهند دور ابرو را تیغ بزنند، می توان برای از بین بردن پرزها از نخ نازک استفاده کرد و بند انداخت. بعد از برداشتن موهای ابرو، کمپرس آب سرد انجام داده و کمی ضدعفونی کننده روی آن قسمت بمالید. سپس از لوسین خنک کننده برای برطرف کردن قرمزی استفاده نمایید.

 

پیرایش و طراحی ابرو با توجه به اشکال چهره:

بهتر است قبل از برداشتن ابرو، طراحی ابرو را با مداد یا خط کش انجام دهید. با زاویه 90درجه قسمت زاویه و انتهای ابرو را با زاویه 45 درجه قیچی بزنید. این کوتاهی به کوپ اولیه ابرو معروف است.
توجه: اگر می خواهید ابرو پر پشت تر به نظر برسد، ابرو را کمتر قیچی کنید.

طراحی ابرو در صورت های گرد

در صورت های گرد معمولا بینی به صورت گوشتی و پهن می باشد و برای آن که صورت کشیده تر و بینی فرد قلمی تر به نظر برسد، باید ابروها را کمی باریک و زاویه دار بردارید و انتهای آن را به طرف بالا طراحی کنید.

طراحی ابرو در صورت های مربع

برای صورت های مربع، درشت و پهن، طراحی ابرو با زاویه ملایم بهتر است.

طراحی ابرو در صورت های مثلثی

در صورت های مثلثی سعی کنید ابرو ها را بلندتر طراحی کنید تا فاصله ی بین دوچشم برطرف شده و فاصله ابرو ها از هم بیشتر به نظر برسد.

طراحی ابرو در صورت های مثلث معکوس

ابروهای مناسب صورت های مثلث معکوس، پهن و هشتی است و دم ابرو را کوتاه کنید تا شقیقه، کم عرض تر دیده شود.

طراحی ابرو در صورت های کشیده

برای این که کشیدگی پیشانی، کم شود، بهتر است که ابرو را پهن تر و به طرف بالا یا صاف طراحی کنید. طراحی صاف باعث می شود از کشیدگی چهره کم شود.

 

طراحی ابرو به صورت موقت (مداد، ماژیک)

برای ابروهای تیره: مداد با رنگ یک درجه روشن تر
برای ابروهای روشن: مداد با رنگ یک درجه تیره تر
برای پر کردن جاهای خالی: مداد همرنگ
قبل از طراحی ابرو: نوک مداد را بررسی کنید که تیز باشد
ابروها را به سمت بالا شانه بزنید
با مداد ابرو، دور کادر ابرو را خط بکشید
خط را پهن کنید و حالت اصلی به ابرو بدهید

 

چند نوع جام چهره داریم؟

اشکال هندسی چهره ، زوایای چشم و ابرو

برای اینکه چهره زیباتری در پایان اصلاح ابرو داشته باشیم باید مهارت شناخت جام چهره (فرم صورت) را کسب کرده و سپس بر اساس آن نوع مدل ابرو را انتخاب کنید.
برای کسب این مهارت ابتدا، باید چهره افراد را بشناسید و بدانید چه فرم ابرویی برای چه فرم چهره‌ای مناسب می‌باشد.

 

به طور کلی چهره‌ها از نظر هندسی به 7 دسته تقسیم می‌شوند

چهره بیضی ، کشیده ، مربّع ، گرد ، لوزی ، مثلّث رأس به چانه ، مثلّث معکوس

چهره بیضی

چهره بیضی یک چهره ایده‌آل است که صورت از بالا به پایین کمی باریک‌تر می‌شود. پیشانی کمی پهن‌تر از چانه است. استخوان‌های گونه از بقیه قسمت‌ها برجسته‌تر هستند. انتخاب ابرو دلخواه و سلیقه‌ای است. به نظر می‌رسد یک ابروی ویرگولی شکل ایده‌آل، که به طرف شقیقه متمایل شود این نوع چهره را زیباتر نشان می‌دهد.

چهره کشیده

فرم صورت کشیده و باریک است و فرم چهره زاویه‌دار است، به طوری‌که عرض پیشانی، استخوان گونه و فک به یک اندازه است، چانه می‌تواند برجسته باشد و ظاهر کشیده و دراز دارد. ابروی مناسب برای این چهره، ابروی راسته می‌باشد. برای داشتن این فرم ابرو قوس کمان ابرو را کم کرده تا به صورت یک خط صاف در آید. بهتر است در صورت‌های کشیده ابرو را کمی پهن‌تر و بلندتر از حد معمول برداشت تا چهره متعادل‌تر به نظر برسد.

چهره مربع

طول و عرض صورت تقریباً مساوی می‌باشد به طوری‌که عرض پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً برابر است. چهره زاویه‌دار بوده و مخصوصاً فک گوشه‌دار می‌باشد و در واقع فرم چهار گوش استخوان فک بسیار نمایان است. در این نوع فرم ابرو باید نسبتاً باریک یا نرمال برداشته شده و به آن قوس ملایم دهید. تا در انتها کمان ابرو بلندتر به نظر رسیده و چهره تعادل بیشتری پیدا کند.

چهره گرد

در چهره گرد پیشانی، گونه‌ها و چانه با هم ب صورت یک دایره بوده‌است به طوری که طول صورت تقریبا به اندازه عرض آن است و پهن‌ترین قسمت صورت، چانه است. فرم ایده‌آل ابرو در این نوع ابرویی است که زاویه دار و به طرف بالا باشد و دم ابرو را نیز کوتا نمایید‌. در این نوع از ابروهای گرد پرهیز کنید چرا که این فرم باعث گردتر شدن صورت می‌گردد.

چهره لوزی

فرم کلی صورت زاویه‌دار است صورت لوزی نسبت صورت‌های دیگر، کمتر در افراد دیده می‌شود. ابروی مناسب این چهره به این صورت است که ابرو را از بالا به پایین قوس انحنا داده تا از پهنای شقیقه‌ها و زوایای صورت کاسته شود.

چهره مثلث راس به چانه (قلبی)

هدف منعطف کردن سیما به وسیله ایجاد انحنا در ابرو و خلق یک قلب زیبا است، به صورتی که قسمت چانه، پایین قلب بوده و ابروها قسمت بالای آن، پیشانی عریض و چانه و فک باریک، این چهره به بیضی نزدیک است ولی چانه باریک ‌می‌باشد ابروی با قوس زیاد و هشتی مناسب این چهره است و قد ابرو هم باید کمی کوتاه باشد. باید توجه داشت در این نوع فرم صورت بدترین حالت ابروی صاف و افقی است که برای خنثی کردن قسمت چانه موثر نیست. این فرم‌ نامناسب تمام تعادل صورت را بر هم خواهد زد.

چهره مثلث راس به پیشانی (گلابی)

پیشانی باریک و چانه و فک پهن و زاویه‌دار است. از گوشه داخلی شروع به برداشتن ابرو کرده و به طرف انتهای شقیقه‌ها حالت بدهید و دو سر ابرو را با فاصله زیاد بردارید تا چهره باز تر به نظر برسد. در این چهره نباید ابرو زیاد کشیده و صاف شود.

پیرایشگر صورت و ابرو

چگونه ابروی خود را حالت دهیم؟

ابرو یکی از پر نماترین اجزای یک چهره است. بنابراین باید اصول نگه داری و زیباسازی ابرو را یاد بگیریم.
مرحله اول: شناسایی جام (فرم) چهره
زیباترین چهره برای یک هنرمند در حرفه آرایش، صورت بیضی است
اگر بخواهیم یک ابروی مناسب برای طراحی کنیم، باید به تمام عضوهای صورت، توجه کنیم و با تغییراتی که در ابرو ایجاد می کنیم، بتوانیم تا حدودی، نواقص صورت را رفع کنیم
حتما باید قبل از شروع به برداشتن ابرو، با مشتری مشورت کنیم و عکسی از آن مدل را به وی نشان دهیم
در هنگام تصمیم گیری برای فرم ابرو، باید به موارد زیر توجه کنیم:

فرم ابروی طبیعی

سن مشتری
رویش طبیعی موی ابرو

انواع فرم ابرو

ابروی هلال

کوتاه، بلند، نازک، نیم هلال

ابروی کمانی

پهن، نازک

ابروی راسته

گربه ای، صاف

ابروی هشتی

هشت کنار، هشت وسط

ابرو شمشیری (ترکیبی)

نام های متداول: شیطونی – خنجری

ابرو هلال

مناسب برای چشمان ریز
مناسب برای افرادی با فاصله چشم و ابروی کم

نحوه فرم دادن

در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک‌سوم انتهای دنباله آن، میزان و پرپشتی ابرو باید یکسان باشد
از یک‌سوم انتهای زاویه ابرو، موی بیشتری برمی داریم
سر ابرو را به حالت گرد، فرم می دهیم

ابرو کمانی

نام های رایج

مدادی، قیطانی، مینیاتوری

ویژگی

مناسب برای صورت های گلابی شکل
مناسب برای چشمان ریز
مناسب برای افرادی با فاصله چشم و ابروی کم

نحوه فرم دادن

در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک‌سوم انتهای دنباله آن، میزان و پرپشتی ابرو باید یکسان باشد
از یک‌سوم انتهای زاویه ابرو، موی بیشتری برمی داریم تا نازک تر از بقیه قسمت ها شود
زیبایی این ابرو بیشتر به خاطر دم بلند آن است

ابرو راسته

نام های رایج

صاف
ژاپنی

ویژگی

مناسب برای صورت های کوچک
مناسب برای افراد با پلک های افتاده

نحوه فرم دادن

در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک‌سوم انتهای دنباله آن، میزان و پرپشتی ابرو باید یکسان باشد
یک‌سوم انتهای زاویه ابرو، کمی نازک و بقیه را کامل برمی داریم

ابرو گربه ای

نوعی ابروی راسته محسوب می شود

مدل های رایج

صاف
سر کج
پهن سر بالا

نحوه فرم دادن

در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک‌سوم انتهای دنباله آن، میزان و پرپشتی ابرو باید یکسان و پهن باشد
دنباله ابرو باید به حالت نازک و زاویه دار برداشته شود

ابرو اریب

نام های رایج

شیک
فانتزی

ویژگی

مناسب برای همه

نحوه فرم دادن

دنباله ابرو را با تیغ می زنیم
ادامه ابرو را به سلیقه مشتری، طراحی می کنیم
برای طراحی از مداد یا آکوا استفاده می کنیم

ابرو هشتی

مدل های رایج

کوتاه
بلند
پهن
نازک

ویژگی

مناسب برای صورت های کوچک
مناسب برای افراد با پلک های افتاده

نحوه فرم دادن

در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک‌سوم انتهای دنباله آن، میزان و پرپشتی ابرو باید یکسان باشد
از یک‌سوم انتهای زاویه ابرو، موی بیشتری برمی داریم تا نازک تر از بقیه قسمت ها شود
با ایجاد زاویه بین ابرو و چشم، جذابیت چشم و ابرو را بیشتر نشان می دهیم

ابرو شمشیری

نام های رایج

مورب
شیطونی
خنجری

نحوه فرم دادن

ترکیبی از دو حالت کمانی و هلالی یعنی زاویه ابروی هشتی را باید در انتهای دنباله، ایجاد کنیم
ابتدا با موچین، موهای بلند را برمی داریم
با نخ نازک، اطراف ابرو را بند می اندازیم
با تیغ، ابرو را خط می اندازیم
برای تمیز کردن ابرو، می توانیم از وکس صورت (شمع) نیز استفاده کنیم

تقسیم بندی ابرو برای اصلاح ابرو

به طور کلی، ابرو به 3 قسمت تقسیم می شود.
1. سر ابرو (تاج)
2. زاویه ابرو (سینه قوس، قسمت میانی، آرک)
3. دنباله ابرو

گوشه داخلی چشم

حد چشم که سمت بینی قرار دارد

 

گوشه بیرونی چشم

حد چشم که سمت شقیقه قرار دارد

سر ابرو

برای تعیین تاج ابرو از گوش داخلی چشم خطی عمود بر ابرو ترسیم کنید. طوری که خطی افقی بینی نیز عمود باشد از برخورد این خط حد سر ابرو (تاج ابرو) مشخص می‌شود.

زاویه ابرو

از گوشه داخلی و خارجی چشم دو خط عمود به سمت ابرو رسم کنید. بین این دو خط حدود زاویه ابرو قرار دارد.

دنباله ابرو

برای تعیین دنباله ابرو، خطی از گوشه خارجی چشم به سمت ابرو کشیده می‌شود و سپس قسمتی که خارج از این دو خط و در سمت شقیقه می‌ماند به عنوان دنباله ابرو مشخص می‌شود.

 

چگونه بر اساس جام چهره ، فرم ابرو  برای اصلاح ابرو را انتخاب کنیم؟

 

فرم ابرو با توجه به شکل هندسی چهره

با توجه به چهره شخص، ابتدا نوع چهره را شناسایی می کنیم . سپس ابرو را فرم می دهیم. زیرا:
ابرو، قاب صورت است.
بر زیبایی چهره تأثیر می گذارد.
بیان گر حالات درونی شخص است.

ابرو چهره بیضی

به علت هماهنگ بودن 3 قسمت صورت، ابرو باید با قوسِ متعادل، برداشته شود
باتوجه به فرم چشم مشتری و مدل دلخواه او، میتوانیم ابروی او را به هر مدلی برداریم.
دنباله ابرو را به حالت فانتزی نیز می توانیم برداریم

ابرو چهره کشیده

طول صورت از عرض آن بیشتر است
صورت باریک و کشیده

نحوه فرم دادن

فرم دادن به ابرو باید به گونه ای باشد که گوشه خارجی چشم، به سمت شقیقه ها جلوه بیشتری پیدا کند تا:
طول صورت، کمتر به نظر برسد
حالت صورت، ایده آل تر به نظر برسد

برای این نوع صورت، بهتر است:

ابروها با دنباله بلندتر از معمول، برداشته شود
ابروهای ترکیبی و راسته (صاف)
ابروهای مینیاتوری

ابرو چهره گرد

هیچ زاویه ای ندارند
صورت گرد، پهن تر به نظر می رسد
انتخاب مدل مناسب ابرو برای صورت گرد، خیلی مهم است
مدلی باید انتخاب شود که پهن بودن صورت را کم کند
طول و عرض صورت گرد، با هم برابر است
باید زاویه و قوس ابرو، به گونه ای باشد که گردی صورت را کم کند
ابروی هشت باز، هشت ترکیبی و هشت کوتاه مناسب است.
در چهره های گرد سعی کنید بیشتر از زیر ابرو بردارید تا فاصله چشم و ابرو بیشتر شده، صورت نیز به تعادل نزدیک شود.
اگر دنباله ابرو تا چشم کم باشد چهره خشن به نظر می رسد.

ابرو چهره مربع

در صورتی که دو قسمت مساوی باشد و قسمت تحتانی کوتاه تر، و فک ها برجسته باشند، چهره به مربع نزدیک می شود. برای طراحی ابرو مانند صورت های گرد عمل می کنیم. با این تفاوت که ابرو پهن و تاج دار باشد. به بیان دیگر ابروی مناسب برای این چهره زاویه دار باز و ترکیبی می باشد و همچنین قوس و زاویه ابرو به سمت شقیقه فرم گرد صورت را بهتر جلوه می دهد.

ابرو چهره مثلث

در صورتی که قسمت بالایی و میانی چهره با هم برابر باشد و قسمت تحتانی کشیده، چهره به فرم مثلث نزدیک می شود. شکل ابروی مناسب برای این گونه چهره ها این است که در قسمت زیر ابرو و بالای آن شکسته و امتداد آن بلندتر باشد. یعنی به صورت زاویه دار هشت و یا ترکیبی و یا مینیاتوری باشد.

ابرو چهره مثلث معکوس

سعی کنید در صورت های مثلث برگشته ابروها دم کوتاه و گرد باشد و فاصله آنها از هم زیاد باشد چون شقیشه ها کوچک است. باید حجم ابرو را ضخیم فرم دهید و دنباله ابرو از قوس ملایمی با زاویه ابرو برخوردار باشد.
فرم ابرو با توجه به پیشانی ، چشم ، بینی انتخاب می شود.

فرم ابرو با توجه به پیشانی

برای پیشانی بلند: ابروهای هشتی ، گربه ای، اریب مناسب است.
برای پیشانی کوتاه: ابرو به فرم راسته حالت داده می شود.
برای پیشانی که دارای عرض زیاد می باشد یا پیشانی پهن: در ناحیه شقیقه ابرو را نباید بلند برداشت.
برای پیشانی با عرض کم: ابروی بلند مناسب است.

فرم ابرو با توجه به چشم

فرم ابروی چشم‌های درشت :

ابرو ضخیم و نباید فاصله سر ابرو را زیاد کرد.

فرم ابروی چشم‌های دور از هم :

حد فاصل بین دو سر ابرو را نزدیکتر از حد معمول بردارید.

فرم ابروی چشم‌های نزدیک به هم :

حد فاصل سر بین دو ابرو را بیشتر بردارید.

فرم ابروی چشم‌های گرد :

از کمانی و هلالی برداشتن ابرو بپرهیزید.

فرم ابروی چشم و پلک‌های افتاده :

ابرو کوتاه و روبه بالا حالت داده می‌شود و باید از کمانی برداشتن ابرو پرهیز نمود.

اگر فاصله بین چشم و ابرو زیاد باشد :

ابرو پرپشت‌تر و ضخیم‌تر به نظر می‌آید.

اگر فاصله بین چشم و ابرو کم باشد :

ابرو باریک‌تر حالت داده می‌شود.

تعیین فرم ابرو با توجه به بینی

فرم ابروی بینی بلند و کشیده :

در فرم دادن ابروی کسانی که بینی بلند و کشیده‌ای دارند، بین دو سر ابروی آن ها را فاصله داده و سر ابرو را به صورت گرد حالت دهید.

فرم ابروی بینی کوتاه و پهن :

در فرم دادن ابروی کسانی که بینی کوتاه و پهن دارند سر ابرو ها را به هم نزدیک تر برداشته و به صورت صاف حالت دهید.

فرم ابروی بینی بسیار پهن :

در فرم دادن ابروی کسانی که بینی بسیار پهن دارند سر ابرو را به حالت باز که پیوسته نباشد فرم دهید.

فرم ابروی بینی بلند :

در فرم دادن ابروی کسانی که بینی بلند دارند برای کوتاه نشان دادن قد بینی باید فاصله دو سر ابرو را اریب حالت دهید.

 

چگونه ابروی مشتری را حالت دهیم؟

آماده سازی مشتری

ابتدا دست ها را شسته و نور را تنظیم کنید. تل مخصوص اصلاح را برای مشتری آماده نموده و او را با احترام بر روی تخت اصلاح بنشانید و با توجه به فرم صورت مشتری و مشورت با وی بهترین مدل را انتخاب نموده و شروع به کار پیرایش ابرو نمایید.

پیرایش ابرو ابتدا و انتهای کار

برای برداشتن ابرو به جز ابروهای کم حجم، باید دو مرحله کوپ انجام پذیرد.

مرحله اول

برای این کار ابتدا با برس، ابرو را در قسمت تاج و زاویه ابرو را از نقطه تلاقی دوم تا انتهای دنباله‌ی ابرو به سمت شقیقه ها شانه بزنید. این قسمت را نیز به صورت اریب کوتاه کنید
بطوریکه نقطه تلاقی دوم بلند و به سمت انتهای دنباله با انتهای دنباله مماس شود. کوپ اولیه ابرو با خط اصلی ابرو باید فاصله داشته باشد یعنی بالا تر از خط ابرو باشد.

کوپ ثانویه ابرو

بعد از فرم دادن موهای ابرو را روی خط پشت ابرودر قسمت تاج و دنباله ابرو برای بار دوم همانند روش بار اول کوپ کنید

اصلاح ابرو کم حجم و فردار

در ابروهای فر، کوپ اولیه را بیش تر از حد معمول کوتاه نموده تا فرها گرفته شود .با برس زبر، ابروهای فردار را شانه بزنید و با دست دیگر موهای ابرو را قیچی کنید ابروهای فردار را می توانید از دو جهت بالای ابرو و زیر ابروکوپ نمایید.

حالت دادن به ابرو به فرم هلال

این نوع ابرو برای کسانی که چشمان ریز و نیز کسانی که فاصله ی چشم و ابروی انها کم باشد مناسب است در این فرم ابرو در حد فاصل ابتدای ابرو تا یک سوم انتهای دنباله ی آن، میزان و پر پشتی ابرو یکسان است. برای این نوع ابروها از یک سوم انتهای زاویه ابرو موی بیشتری برداشته، سر ابرو را به حالت گرد بردارید.

اصلاح ابرو به فرم هشتی

این فرم ابرو با ایجاد زاویه مطلوب بین ابرو چشم، جذابیت چهره و چشم را بیشتر نمایان میکند برای حالت دادن مدل هشتی، از یک سوم انتهای زاویه ابرو،موی بیشتری از زیر ابرو برداشته، به همان اندازه از بالای تاج ابرو هم برمیداریم . بطور مثال اگر از یک سوم انتهای زاویه ابرو، از زیر ابرو، سه ردیف مو برداشته اید، از بالای تاج ابرو نیز سه ردیف مو بردارید تا فرم هشتی به دست آید.

اصلاح ابرو به فرم راسته

این نوع ابرو، برای صورت های کوچک و نیز چشم هایی که افتادگی پلک دارند مناسب است. این فرم به شکل پهن زیباتر جلوه میکند و دنباله آن بعد از انتهای زاویه ابرو تا یک سوم دنباله ابرو باقی می ماند. برای مدل راسته ،راه حالت دادن به زاویه ابرو به صورت یک خط صاف متمایل به شقیقه است. برای شروع این مدل باید از قسمت زاویه‌ی ابرو شروع کنید.

قرینه نمودن و اصلاح ابرو ناهماهنگ

بهتر است دو ابرو را بطور متناوب (یکی پس از دیگری) طوری بردارید که هر ردیف که از یک ابرو بر می دارید. از ابروی دیگر هم به همان ترتیب و ردیف مقابل همان ردیف برداشته شده در ابروی دیگر را بردارید و دائما دو ابرو را با هم چک کنید.

اصلاح ابرو به حالت ترکیبی

هر چه از قسمت شکستگی ابرو به سمت انتهای زاویه ابرو را برداریم، زاویه ابرو به سمت شقیقه متمایل تر شده و صورت در پهنا بازتر بنظر میرسد.

 

مدل ترکیبی هلال یا هشت در دنباله ابرو می باشد .

در چشم های با فاصله کم می توانید از مدل ترکیبی ابرو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر

fahimeh

مدیر سایت : فهیمه جوادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن