گردشگری

همه چیز درمورد کشور آرژانتین و شرایط اقامت و مهاجرت

معرفی کشور آرژانتین

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و جمعیت آن در سال ۲۰۱۴ ، ۴۱ میلیون نفر است. واحد پول آرژانتین پزو نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

جالب است که بدانید نام کشور آرژانتین از کلمه لاتین نقره argentum مشتق شده است. زیرا کاشفان اولیه اسپانیایی امیدوار بودند که کوه نقره در این منطقه پیدا نمایند. همچنین آرژانتین هشتمین کشور بزرگ جهان است که از لحاظ جغرافیایی تحت تاثیر کوه های آند در غرب قرار دارد.

شایان ذکر است شهر بزرگ بوئنس آیرس بیش از یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. این کشور همچنین یکی از پیشرفته ترین کشورهای امریکای جنوبی است که عضو G-20 و یا سازمان جهانی اقتصاد کلان است. آرژانتین در حالی که در قرن بیستم یکی از ثروتمند ملت ها بود، بی ثباتی سیاسی و آشفتگی اقتصادی بخش عمده ای از این دستاوردها را تغییر داد. این امر عواقب مستقیمی برای مردم محلی و بازدید کنندگان خواهد داشت و در حال حاضر محدودیت های داخلی برای مبادلات ارز خارجی وجود دارد.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.
این کشور در امتداد عرض جغرافیایی ۳۰ درجه قرارگرفته و با توجه به وسعت طول خاک، دارای آب و هوای متنوعی است. چنانکه، در شمال آن، جنگلهای انبوه و علفزارهای وسیع، و در جنوب آن، بیابان های سرد و یخزده قرار دارد. به دلیل حاصلخیز بودن خاک این کشور و رواج کشاورزی و دامپروری، بالغ بر ۶۰ درصد صادرات آرژانتین را گندم – جو- ذرت – نیشکر و گوشت گاو تشکیل می دهد. از صنایع مهم و فعال این کشور، صنایع غذایی و شیمیایی و صنایع سنگین می باشند. منابع تأمین انرژی در آرژانتین، عمدتاً از زغال سنک، نیروگاه های اتمی و نیروگاه های آبی تشکیل می شوند.
بیشتر آرژانتین آب و هوای معتدل ملایمی دارد، هر چند جنوب خنک تر و شمال شرق نیمه استوایی است، کوههای بلندتر آند آب و هوایی نیمه قطبی دارد. میزان بارندگی در کوههای آند و شمال شرقی دور سنگین است، ولی به سمت جنوب و جنوب غربی کاهش مییابد.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد کشور آذربایجان و شرایط مهاجرت به آذربایجان

دلایل مهاجرت به آرژانتین

این کشور زیبا دارای طبیعت بکر و زیبایی برای گشت و گذار و اکتشاف است. زندگی در آرژانتین با زندگی که ممکن است در اروپا داشته باشید، قابل مقایسه است اما هزینه های بسیار کمتری دارد. اگرچه این کشور گران تر از سایر کشورهای امریکای جنوبی است اما شیوه زندگی متفاوتی برای فرهنگ و سبک زندگی دارد که برای بسیاری از خارجی ها جذابیت دارد. آرژانتینی ها به دوستی و خون گرمی، مخصوصا نسبت به بازدیدکنندگان شناخته می شوند. شهروندان حق آموزش رایگان در تمام سطوح را دارند. این آموزش شامل دوره های پس از تحصیل متوسطه یا دانشگاه نیز می شود. مدارس عالی این کشور به دو زبان تدریس می کنند.

مزایای اقامت کشورآرژانتین
۱- امکان خرید منقول و غیرمنقول ملک در آرژانتین .
۲- امکان اخذ وام سرمایه گذاری با سود بسیار پایین .
۳- امکان انتقال ارز به آرژانتین .
۴- اجازه کار .
۵- نزدیکی سطح مخارج زندگی در آرژانتین و ایران
۶- دارندگان پاسپورت آرژانتین بدون اخذ ویزا می توانند به ۱۵۵ کشور جهان سفر نمایند.
۷- امکان تحصیل رایگان فرزندان مقیم در مدارس و دانشگاه های آرژانتین .
۸- امکان تجارت با کشورهای قاره آمریکا و سایر کشورهای جهان .

دلایل عدم مهاجرت به آرژانتین

از دلایلی که کشور آرژانتین مورد نقد متقاضیان ورود قرار می گیرد عبارت است از:

  • در این کشور مالیات نسبتا بالایی دریافت می شود. در حدود 37.2% از تولید ناخالص داخلی کشور از درآمدهای مالیاتی است. بسیاری از ساکنین این کشور به دریافت مالیات در این کشور نقد دارند و بیان می کنند که به اندازه دریافت مالیات به رفاه مردم رسیدگی نمی شود.
  • وجود محیط کار دشوار و سخت برای مهاجران. مگر اینکه فرد به طور خاص توسط یک شرکت بین المللی جذب شود.
  • اداره دولتی این کشور ناکارآمد است. زیرا از بسیاری از خدمات اساسی و عمومی مانند آموزش و پرورش و بهداشت در صورت امکان برای فرزندان جلوگیری می کنند.
  • نرخ تورم بالا در آرژانتین همواره یکی از شکایت های مردم است. مواد غذایی مانند شیر، گوشت و حبوبات افزایش قیمت سالانه تا 9% را مشاهده می کنند.

همانطور که آرژانتین در حال حاضر گران تر از سایر کشورهای امریکای جنوبی است. این افزایش قیمت ها از نظر اقتصادی می تواند برای کسانی که درآمد ثابت دارند دشوار باشد.

روش های اخذ اقامت آرژانتین عبارتند از :
۱- اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری
۲- اخذ اقامت آرژانتین از طریق ثبت شرکت
۳- اخذ اقامت آرژانتین از طریق خرید ملک
۴- اخذ اقامت آرژانتین از طریق کار
۵- اخذ اقامت آرژانتین از طریق تحصیل
۶- اخذ اقامت آرژانتین از طریق ازدواجهاجرت کاری به آرژانتین

مسافران خارجی که به منظور کسب و کار و گردشگری به آرژانتین سفر می کنند به محض ورود یک ویزای 90 روزه برای آن ها صادر می شود. نیازی نیست برای آن درخواست ویزای جداگانه ارائه دهند. با این حال قانون آرژانتین مستلزم آن است که شهروندان ایالات متحده قبل از ورود به آرژانتین هزینه پردازش را به مبلغ 160$ (دلار) پرداخت نمایند. این مبلغ می تواند به صورت آنلاین پرداخت شود و برای یک دوره 10 ساله مناسب است. هر بار که وارد کشور می شوید یک رسید دریافت می کنید که نشان دهنده تایید پرداخت باشد. گرفتن ویزا برای آرژانتین می تواند یک روند طولانی باشد و اغلب اوقات به مصاحبه فردی در اداره مهاجرت در پایتخت کشور، بوئنس آیرس نیاز دارد.

ویزای کارکنان قراردادی برای افرادی است که برای کار در یک شرکت آرژانتینی قرارداد دارند. اغلب اوقات می توانید برای این ویزا قبل یا بعد از ورود به کشور درخواست دهید. در پاره ای از موارد باید نسخه ای تایید شده از اعتبارنامه و تجربه کاری گذشته را ارائه دهید.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

برای مهاجرت به آرژانتین از طریق تحصیل، زمانی می توانید برای ویزای آن اقدام کنید که در یک موسسه آموزشی ثبت نام و اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آرژانتین کرده باشید. این موسسه بایستی توسط اداره مهاجرت آرژانتین تایید شده باشد. این ویزا تا دوره های تحصیلی شما معتبر است ادامه می یابد و پس از آن تمدید نمی شود.

مهاجرت مالی و هزینه زندگی در آرژانتین

هر شخصی که بتواند حداقل درآمد ماهیانه 8500 دلاری را داشته باشد و سپرده خود را در بانک های آرژانتینی اثبات کند، می تواند برای این نوع ویزا درخواست دهد. هزینه زندگی در مطرح ترین شهرهای آرژانتین ماهانه حدود 600$ (دلار آمریکا) میباشد. این هزینه بابت هزینه مسکن و وخورد و خوراک و پوشاک و مسکن و بیمه و اینترنت و غیره میباشد. تا زمانی که متقاضی بتواند اسنادی را ارائه کند که ثابت نماید درآمد آن ها برای زندگی در آرژانتین کافی است، می توانند برای این نوع ویزا درخواست نمایند. نکته جالب درباره هزینه زندگی در آرژانتین 2020 اینکه شاخص این هزینه در آرژانتین حدود 18.64% پایین تر از ایران می باشد. شما سروران گرامی می توانید با مشاهده نمودار زیر به توزیع هزینه های زندگانی در کشور آرژانتین پی ببرید:

اقامت در کشور آرژانتین

درخواست اقامت در آرژانتین معمولا طول می کشد. در حالی که اقامت برخی در عرض چند ماه تصویب و یا رد می شود، دیگران ممکن است چندین سال صبر کنند. دریافت اقامت دائم به شما حق اقامت و کار در آرژانتین را به طور نامحدود می دهد.

کشور آرژانتین از جمله کشور هایی است که در زمینه اقتصادی رو به پیشرفت می باشد. سرمایه گذاری در آرژانتین از جمله مواردی است که افراد تمایل به انجام آن دارند. افراد سرمایه گذار زمانی که شروع به فعالیت در کشور می نمایند سود آوری و پیشرفت برایشان بسیار مهم و حائز اهمیت است.
سرمایه گذاری در آرژانتین از موضوعاتی است ک باعث می شود افراد در کشور پیشرفت داشته باشند و بتوانند به اهداف خود برسند.
هدف فرد از سرمایه گذاری ایجاد شغل و سود آوری می باشد. فرد با ورود سرمایه به کشور و انجام اقدامات لازمه می تواند جهت اقامت در آرژانتین و در نهایت اخذ تابعیت آرژانتین اقدام نماید. افراد برای شروع سرمایه گذاری در کشور آرژانتین در ابتدا باید شرکت ثبت نمایند.
این شرکت باید به نام متقاضی اصلی باشد. و همه ی افراد شرکت و انجام کار ها از طریق نفر اصلی انجام می گیرد. در ابتدا یک حساب بانکی به نام فرد در کشور مورد نظر یاز خواهد شد. میزان سرمایه گذاری و مبلغ وارد شده به کشور ۳۰۰۰۰ دلار می باشد. مبلغ وارد شده به حساب فرد در کشور آرژانتین انتقال پیدا می کند. در زمانی که در کشور باشید و به این پول نیاز باشد فقط فرد اصلی اجازه ی برداشت از این پول را خواهد داشت.
از معیار های اصلی جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در آرژانتین :
ورود سرمایه به میزان مورد نیاز
ایجاد شرکت در مناطق معتبر ( انتخاب مناطق باید طوری باشد که افراد بتوانند در آن قسمت سودهی داشته باشند. )
سرمایه کذار باید به رشد و اقتصاد کشور کمک کند
شرکتی که در کشور برزیل شروع به کار می کند باید یک سری اصول را رعایت نماید. این شرکت باید در یک زمان دو ساله ۱۰ شغل جدید را ایجاد نماید، در این صورت فرد می تواند جهت اقامت دائم اقدام نماید.

پروسه سرمایه گذاری در آرژانتین :
اگر قصد سرمایه گذاری در آرژانتین را دارید بهتر است بدانید که انجام سرمایه گذاری در آرژانتین نیازمند پروسه ای می باشد که این پروسه بدین صورت است که شخص متقاضی سرمایه گذاری در آرژانتین باید یک شرکت را ثبت نماید و آن فرد به عنوان صاحب شرکت باشد و پس از آن فرد باید یک حساب بانکی در آرژانتین را افتتاح نماید پس از افتتاح حساب و به ثبت رساندن شرکت فرد متقاضی باید سرمایه ای حداقل ۱۰۰۰۰ دلار را وارد شرکت نماید.
اخذ اقامت و تابعیت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری:
اگر قصد مهاجرت به برزیل را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری در برزیل اقدام نمایید. سرمایه گذاری در آرژانتین یکی از انواع راههای مهاجرت می باشد که می توانید از این طریق به اقامت و تابعیت آرژانتین دست یابید در واقع آرژانتین جز معدود کشورهایی است که به افراد اجازه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین را می دهد به همین دلیل براحتی می توانید برای سرمایه گذاری در آرژانتین اقدام نمایید نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که پس از اینکه فرد متقاضی سرمایه گذاری در آرژانتین شرکت خود را به ثبت رساند پس از گذشت ۳ سال از فعالیت اقتصادی در آرژانتین فرد متقاضی می تواند اقامت دائم آرژانتین را اخذ نماید و پس از آن درخواست تابعیت آرژانتین را نماید و اقامت و تابعیت آرژانتین را از طریق سرمایه گذاری در آرژانتین اخذ نماید.
شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت های معتبر حقوقی اطلاعات کاملی را از سرمایه گذاری در آرژانتین اخذ نمایید همچنین این امکان را دارید که از مشاورین و وکیل مهاجرت به آرژانتین استفاده نمایید و اطلاعات کاملی در مورد مهاجرت به آرژانتین و سرمایه گذاری در آرژانتین را اخذ نمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای آرژانتین :
۱- شناسنامه فرد متقاضی
۲- پاسپورت فرد متقاضی در صورتی که مدت اعتبار آن کمتر از ۶ ماه نباشد.
۳- دو قطعه عکس رنگی ۴x۶ از فرد متقاضی با زمینه سفید
۴- نامه تمکن مالی فرد متقاضی
۵- بیمه نامه سلامت فرد متقاضی
۶- گواهی عدم سو پیشینه فرد متقاضی

مزایای سرمایه گذاری در آرژانتین :
سرمایه گذاری در آرژانتین برای افرادی که اقدام به سرمایه گذاری می نمایند مزایایی را دارد از جمله این مزایا بدین صورت است که فرد متقاضی مهاجرت به آرژانتین پس از سرمایه گذاری در آرژانتین اقامت دائم آرژانتین را اخذ می نماید و پس از آن براحتی و در هر زمانی که مایل بودند می توانند به کشور خود باز گردند و سپس به آرژانتین برگردند و هر زمان که مایل بودند در آرژانتین بمانند.
نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اشخاصی که تابعیت آرژانتین را اخذ کرده اند به راحتی می توانند ویزای ۵ ساله برای ایالت متحده آمریکا اخذ نمایند و به آمریکا مهاجرت نمایند همچنین نکته مهم دیگر این است که این ویزای ۵ ساله آمریکا قابل تمدید نیز می باشد.
قبول وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور آرژانتین
یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور آرژانتین خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.

 

نمایش بیشتر

fahimeh

مدیر سایت : فهیمه جوادیان

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن